Odpovedi18

Může se vydražit dům za 3 miliony kvůli dluhu 300 tisíc?

Kamarád jde do insolvence, ale přihlásil se někdo komu dluží 300.000 a to se musí zaplatit ihned a jeho majetek je pouze zděděný dům s hodnotou 3 miliony, můžou prodat dům a nechat si zbytek majetku? (2.7mil)

Insolvence již probíhá, jsou tam snad už všichni těm co dlužil, ale ozval se tento, který se prý musí upřednostnit a zaplatit dříve.

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli bude insolvence zjištěna, soud rozhodne o jejím řešení. Může to být oddlužení nebo konkurz. Pokud soud povolí oddlužení, věřitelé na schůzi rozhodnou, zda budou požadovat zpeněžení majetku nebo splácení. Výsledek nelze předvídat. Dluhů bude mít asi víc. Když se věřitelé dohodnou na zpeněžení majetku, což je pravděpodobné, budou z výtěžku prodeje zaplaceny dluhy a zbytek dostane.

Další odpovědi
Kazatel

Podáním insolvenčního návrhu se výkon exekuce stopne, otázka je, kolik ti kamarád řekl jakých informací a co je vlastně pravda.

anonym

https://www.clo­vekvtisni.cz/co-delame/socialni-prace-v-cr/dluhove-poradenstvi

JájsemRaibek

Co znamená, že insolvence již probíhá? Je zahájeno insolvenční řízení-tedy podáním návrhu? Nebo jsou vyzváni věřitelé, aby do 30 dní předložili přihlášku nebo je již soudem oddlužení schváleno?
Bez tohoto upřesnění nelze na otázku odpovědět.
A jen pro informaci, nikdo nemůže být upřednostněn nebo vyplacen dříve.