Může se urazit osoba, které řeknu „postav se třeba na hlavu“?

Přitom ta osoba neumí stojku?

Nejlepší odpověď
annas

Občas se určitě neurazí 🙂

Když někdo osobu vyzve, že se mohla přihlásit do stejnojmenné soutěže a třeba něco vyhrát, tak se neurazí, ale bude jí to mrzet. .

Nebo můžu osobu vyzvat, aby se postavila na Hlavu, knížku od Josepha Hellera nebo na hlavu – oddíl knihy.

Ještě se může postavit na hlavu mince – hlava – orel.

V minulosti kolář nebo kovář často stoupali na hlavu dřevěného kola. k vozu .
atd.

Další odpovědi
quentos

… a což teprve bezhlavý rytíř, ten se urazí určitě ;{)>

anonym

Tak svému kamrádovi (dce) popřípadě blízkému příbuznému to říci můžeš a osoba se neurazí.Zato svému nadřízenému to říci nemůžeš, protože buď by se urazil nebo tě na hodinu propustil.

www

Vůbec nezáleží, zda umí, nebo neumí stojku, ale zda se znáte, v jaké situaci k tomu dojde a jaký má přístup k humoru.
Tedy ano někdo se může urazit.
Já bych ti řekl: jo? Tak už mně taky 😁

anonym

To znamená, že dotyčný může udělat cokoliv, ale bude po tvém.
Doplňuji:
Je už na něm, jestli se urazí, nebo ne.

pl4toon

Tohle se říká člověku, kterému chceme vyjádřit jeho neschopnost něco udělat, něčeho dosáhnout. Že nemůže udělat nic, co by zvrátilo sled událostí, či rozhodnutí.
Urazit ho to může. Ale pokud se to použije správně (slovosled, tón hlasu), může to splnit funkci konstatování skutečnosti a nemusí to urazit.

zjentek

stojka je na rukou, když chceš, ať se na hlavu postaví, tak ať se pohlaví ,) ..a kdo neumí, nemusí se hned urazit a může udělat alespoň svíčku ,)

Michal Kole

Jsou lidi co se urazí i kvůli naprostým banalitám, jako např. plnému obchodů zákazníků.

marci1

No, pokud to řeknete osobě, která stojku nezvládne, tak se určitě urazí. Ale pozor, příště Vás tatáž osoba může urazit podobným stylem ( podle toho, co zrovna nezvládáte Vy ), třeba udělej si klidně kotrmelec, když ho zrovna bravurně nezvládáte ! Ha, ha.