Džanička

Může se úplný neznalec politiky do politiky dostat?

Představte si člověka, který se nikdy ale opravdu nikdy nezajímal o politiku a chtěl by se do ní dostat. Chtěl by kandidovat, založit novou stranu apod. Ten člověk by se musel hóóódně učit, aby všemu rozuměl, nedělal by to pro peníze, ale už ho tahle naše politika štve a chtěl by se pokusit něco změnit a určitému odvětví u nás pomoci.. Co by měl všechno vědět, co umět, jak dlouho by mu to trvalo.. Upozorňuji že se nejedná o mě, protože toto mě fakt nezajímá, ale znám toho člověka, proto se ptám..
Doplňuji:
No právě, že se ten člověk o politiku zajímat začíná, aby se tam časem mohl dostat.. Jen jsem si tak říkala, jak dlouho mu to může trvat, co všechno musí přečíst a naučit se, aby se tam opravdu dostal.. :D

Odpovědi
ten který je

Takový člověk,který chce založit nějakou stranu a dělat politiku,by se ale o politiku zajímat MĚL.Bez přehledu a s hlavou v oblacích takový člověk pohoří jak papír.

setapouch

Jen si vzpomeň, kdo všechno úspěšně kandidoval např. do Senátu. Herci, herky, podnikatelé… Caligula měl v Senátu koně. My to dotáhli dál, měli a máme v něm voly.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=her­ci+v+senatu

Emefej

Ano může, ale bude to drahé.

Kelt

Lidé, kteří nemají žádnou představu o práci, jí vykonávají, ale ti, kteří o tom něco vědí práci v oboru nemohou dostat. Proč by to nemohlo platit i v politice. Ale neplatí, že by existoval nějaký neznalec politiky . Musel mi mít nějakou vizi, plán, ideu.

gecco

Člověk, který se nikdy o politiku nezajímal, se do ní nikdy nedostane – vždyť vůbec neví, co by měl dělat a proč…
„nejedná se o tebe“, mno…, a proč se tedy ptáš ty – a ne on??? – schopnost a ochota komunikovat (s kýmkoli) je základem politiky…
„chtěl by se pokusit něco změnit, pomoci určitému odvětví“ – a jak??
😉
Založit politickou stranu je snadné – a ani to nestojí moc peněz.
Prosadit politickou stranu ve volbách je těžší – a dražší…
Ale udělat z politické strany vlivnou politickou stranu – to je ´oříšek´ pro managera (organizátora) i markeťáka (vemlouvače).
___
…" jak dlouho mu to může trvat"… – pár měsíců a nebo celý život
…„co všechno musí přečíst a naučit se“… – to nelze tak jednoduše říct (přečti dva metry knih a už tam budeš) – pokud je sám, musí se stát dobrým organizátorem i mluvkou, pokud je schopen si zaplatit lidi, musí si tyto jejich dovednosti nakoupit

marketa54321

Nemůže a hlavně, pokud by chtěl uspět, musel by umět tahat za ty správné nitky.

uccello

Nemusíš o ní vědět vůbec nic. Stačí tam mít jen známé a pak už to jde samo.