LysoňXXX

Může se to stát?

Je možné, aby strojvedoucí „zabloudil“ a dorazil do stanice někam kam neměl?

Odpovědi
isteron

Strojvedoucí si nestavia vlakovú cestu sám . Tú mu postaví výpravca, alebo traťový dispečer. Ak zistí, že má postavené inam, do inej stanice, alebo na inú trať, je povinný zastaviť a omyl ohlásiť do prednej stanice, alebo dispečerovi. Je to nehodová udalosť.
Pre prípad riešenia zložitých problémov v prevádzke je pre veľké uzlové stanice, s viacerími stanicami, alebo obvodmi povolené odoslať vlak aj do iného obvodu, ako je určené. Ale tieto stanice sú vybavené zab. a komunikačným zariadením a je povinnosť o tejto udalosti rušňovodiča vyrozumieť vopred.
Na mestských dráhach električkových si stavia výhybky vodič sám, tak tam je to možné.
Doplňuji:
Ladič : ešte stále sledujete v televízii tie americké sprostosti pre americké detičky ?

marci1

Myslím, že ne. Nejsem odborník, ale toto se asi stát nemůže. Trať mu stanoví traťový dispečer.

anonym

Určitě se to stát může. Uvedu příklad: mašinfíra jde z hospody do práce, ale splete si lokomotivu, jede a najednou si všimne, že jede úplně jinam. Okno jak sviňa.

honza19hk

sám ne,musel by mu někdo špatně přehodit vyhýbku,každopádně by to dělalo na dispečinku poplach,jelikož by se mohli potkat 2 vlaky proti sobě na stejné koleji.V tom případě existuje generální stop.
Sám od sebe se může maximálně rozjet v dobu kdy nemá což je taky dost nebezpečné,zas mžůe potkat druhý vlak.

Není to jak na silnici,železniční doprava má určitá pravidla,jejich nedodržením vznikají těžké nehody.