Boy 13

Může se takovýmto způsobem dostat do těla elektrický proud?

Dnes ráno jsem se vzbudil s nohou na prodlužovačce, ano, jsem hloupý a poučil jsem se. Večer jsem si totiž dal mobil do nabíječky na stolek no a tu nabíječku jsem měl zapojenou v prodlužovačce a aby toho nebylo málo tak prodlužovačku v posteli u nohou. Ráno jsem se probudil, tak, že levá noha byla přímo položená na prodlužovačce na 2 zdířkách, které byly volné. Vyděsilo mi to, jestli se nemohl večer do mě dostat elektrický proud a poškodit třeba zrak, nebo zrakový nerv, celkově jestli mi to nublížilo. Už takovou hloupost nikdy neudělám a prodlužovačku do postele tahat nikdy nebudu. Jenom se chci prosím zeptat, je šance, že by takto mohl elektrický proud z prodlužovačky mi několikrát ,,uhodit" a projít tělem, nebo se nemusím obávat? Děkuju moc.

Nejlepší odpověď
Kazatel

Kontaktuj neprodleně svého ošetřujícího lékare a očekávej doporučení na psychiatrické vyšetření.

Další odpovědi
Pepa25

Pákrát už se „do mě dostal“ elektrický proud, ale zatím tedy nikdy nepozorovaně 😉

Drap

Dej si mezi rty žárovku a pokud nebude svítit, tak je vše v pořádku.

zjentek

Dostat do těla… No, teď jde o to, jestli a jak to případně mohlo být škodlivé, anebo prospěšné, bo o škodlivosti a prospěšnosti dávek proudu při lůzné intenzitě se stále vedou spory anebo se astudie příliš neřeší. Ale podobných principů se využívá i při různých terapiích jak pohybového aparátu, tak. Čili nepozoruješ- li zhoršení, nic zvláštního se ti v nopci nejspíše nepřihodilo. Ale pocítíš -li jakékoli zlepšení čehokoli, už bys mohl zbystřit a uvědomit si, že i NOČNÍ PROUD se může podílet na celkovém stavu tvé zdravotní a ekonomické situace.

Dochy

Neřeš blbosti. Kdyby se do Tebe opravdu dostal elektrika ze zásuvky, zaručeně by sis všimnul. A pokud by sis nevšimnul, už by ses tu neptal.

Vše v uživatelsky přístupných el. zařízeních se dělá tak, aby se bez poruchy zařízení či bez nástroje ta elektřina k nikomu nedostala. A i v případě jedné jednoduché závady bylo zařízení v rámci možností bezpečné. Vlhkost zvyšuje riziko, ale v případě probití by sis buď všiml, nebo seš už dávno mrtvej.

Kelt

Horní vrstvy atmosféry jsou nabity kladně a země je nabita záporně. Takže je tady potenciální rozdíl a prakticky každý dostává neustále elektrický proud do těla. Ale asi to neškodí.

Boy 13

Ale já měl nohu na tý ,,vidlici" nebo jak se tomu říká. A trochu jsem měl spocenou nohu, mám strach.

zjentek

Boy>>> když jsem byl v tvým věku, něco podobnýho po mě vyžadovala maminka. Ať jsem sáhnul na cokoli a důsledkem se stalo cokoli, musel jsem konstatovat- jsem hloupý a poučil jsem se. Dnes jsem díky tomu hodně poučen a poučování je moje hobby.

Boy 13

Ale co myslíte,mohlo mi to udělat něco v těle nebo ne ? Mám strach, jestli to nepoškodilo zrakové centrum v mozku a nezhorší se mi zrak. Děkuji.

elkon

Můžeš věřit, že kdyby to něco dělalo, tak už bys tu ty své hovadiny nepsal.