Může se sušit prádlo na slunci, kde je 50 °C, když výrobce prádla doporučuje teplotu praní max. 30 °C?

Nejlepší odpověď
gecco

Určitě…
😉
Při praní na 30°C nejde jen o působení teploty samotné, ale i o agresivitu pracích chemikálií (reaktivnost je závislá na teplotě)…
Navíc

  • mokré prádlo na slunci nedosáhne dané teploty, je ochlazováno odpařováním vody
  • pokud by prádlo obecně nesneslo teplotu vyšší, než 30°C, nemohl bys je ani nosit (člověk má běžně vyšší teplotu povrchu těla)

😉

Další odpovědi
Zbynas

Může i nemůže. Pokud je barevné, ztratí barvu, slunce ji vysuší.

lexx

může, bude suché hned

anonym

Lahny, jedna z mých plytkých otázek!