bolak

Může se stát prezidentem vězeň?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud je vězni 40 let a více, má potřebný počet navrhovatelů a je zvolen prezidentem, tak ano.
Prezidentem republiky může být zvolen státní občan České republiky, který alespoň druhý den volby prezidenta republiky dosáhl věku nejméně 40 let a není zbaven způsobilosti k právním úkonům. Nikdo nemůže být zvolen více než dvakrát za sebou (čl. 57 Ústavy České republiky a § 5 zákona o volbě prezidenta republiky).

Další odpovědi
ivzez

Nejsem si jista,
ale není přepodkladem bezúhonnost?

bolak

JájsemRaibek: takže je klidně možný že Kájínek bude nakonec Zemanův protikandidát…a ten blbec mu chce dát milošt 😁

Dochy

Mno to je právě pro případ kdyby Kajínek vyhrál… Z. by pak měl alespoň malé, bezvýznamné, lehce smazatelné plus

bolak

to máš možná pravdu, až se to provalí s tím dětským pornem, tak si možná vyměněj místa 🙂