England1522

Může se stát poslanec člověk který je vyučený a nemá vysokou školu?

Nejlepší odpověď
www

Také zejména u nás zcela bez problémů. Stále platí „Seš blbé, tak se dé na politiku!“.
Jistě, oni jak tuší, že by mohli výš, velmi rychle „nějakou“ školu jakoby dodělají 😁 Ale ve finále je úplně jedno, jestli o zemědělství rozhoduje chemik (SŠ,VŠ), nebo člověk i bez vzdělání. ☹
Oni mají přece „mechanismy“ jak to vše velmi úspěšně ovládat. Nejde o znalosti, ale o ochotu šlapat brázdu!

Další odpovědi
Drap

Podemínkou je pouze věk a státní občanství. Teoreticky může být poslanec i negramotný.

terry

Jasně, stačí mít kamarády na správných místech a zajmíat e o politické dění.

Jádrohlod

Ne, nikdy. Pouze poslancem, dle výše uvedených odpovědí. Tak vzhůru do nějaké strany…

Děda Louda

Z otázky ti vypadl předmět, čím se má tebou zmíněný poslanec stát.

marci1

Je to velmi zajímavé, ale stačí když umí číst, psát a hlavně mluvit.