Avatar uživatele
Zlatý

Může se špionážní software obrátit i proti takovým jedincům, kteří žijí poctivně a veškerá jejich činnost je legální?

Nebudu znít naivně, ale...


Komu při práci vadí Windows 10, pakliže vůbec nepácháme trestnou činnost?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

No mě dohled microsoftu při práci skutečně vadí, nepoužívám windows 10, domnívám se že každá firma která se pokusí tak rozsáhlý monitoring uživatelů praktikova by měla narazit na vyjádření nesouhlasu ze strany veřejnosti a jediná forma vyjádření nesouhlasu které microsoft rozumí, je když přejdete ke konkurenčnímu operačnímu systému, což dnes kupodivu je velmi jednoduché a po letech musím konstatovat že i bezproblémové opatření.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Nikdo nežije zcela v souladu se zákony. Již proto, že je jich takové množství, že je nikdo nemůže ani znát, natož dodržovat. Kromě toho jsou často vágně formulované, někdy přímo rozporné. Docela to vypadá, že zákony tady nejsou ani tak k tomu, aby organizovaly fungování společnosti, ale aby bylo možné na každého něco najít a potrestat.


Avatar uživatele
Bronzový

Důvěřovat ale také prověřovat


Avatar uživatele
Zlatý

Pokiaľ používate licencovaný software, ktorý nie je bezplatný, bez zakúpenia práv používať a vlastniť jeho licencovanú verziu, oberáte vlastníka týchto práv o ušlý zisk, čim poškodzujete nielen práva vlastníka, ale aj štát, ktorého je občanom, alebo na území, ktorého je firma registrovaná, o príjem dane zo zisku vlastníka software a množstva firiem, ktoré sa na výrobe a predaji zúčastňujú.

zjentek, veď vy vlastne používaním nelegálne získaného software sa príčiňujete na zániku ľudskej civilizácie v prospech mimozemských civilizácií, napríklad ich predvoja invandera aliendrona!

Dodatok, veľa softarových firiem pomocou zbierania informácií z počítačov uživateľov sa bráni tým, že na základe ich počítačového správania tvorí nové verzie a vylepšuje staré. O zbieraní ďalších informácií aj z legálne nadobutnutého programu o správaní a záľubách užívateľa a ich zneužívaní na iné ciele, napríklad spravodajské v prospech iných osôb, štátov: charakter užívateľa, pracovné informácie a podobne sa dozvedáme aj z mnohých médií.


Avatar uživatele
Zlatý

Ano. Pokud budu znát podrobnosti o Tobě, mohu získat prospěch na Tvůj úkor.
- Znalost Tvého konta i s přihlašovacími údaji a zabezpečením - mohu Ti konto vybílit, mohu nakoupit zboží a nechat si ho anonymně poslat.
- Znalost Tvých zvyklostí a preferencí - mohu Ti vnutit své zboží
- Znalost tvé práce činnosti:
- mohu se například zúčastnit soutěže o zakázku kde soutěžíš i ty a postavit nabídku tak aby byla o chloupek lepší než tvá
- mohu podat patentovou přihlášku dříve než Ty
- Znalost Tvého "životního rytmu" - mohu si vytipovat nejlepší dobu pro neohlášenou návštěvu Tvého domu/bytu...

A pokud Ti jde konkrétně o systémy které používáš: Máš kontrolu nad informacemi které o Tobě sbírá a přehled jak je používá? Pokud ne, jak můžeš vědět že Ti třeba nehrozí něco z toho krátkého seznamu uvedeného výše? Nebo něco co mně při sestavování toho seznamu ani nenapadlo?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Led, co to melete? Naopak JÁ jsem jedem z těch mála POCTIVÝCH pitomců, kteří mají ještě i dnes NORMÁLNĚ LEGÁLNÍ software! Konkrétně Windows XP. A ten by myslím nelegálně fungovat ani neuměl. Tedy alespoň r. 2019 ne. (;.

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

led: Tenhle dotaz snad ale vůbec není o nelegálním SW...

Avatar uživatele
Zlatý

led

Komu při práci vadí Windows 10, pakliže vůbec nepácháme trestnou činnost?

Avatar uživatele
Zlatý

Dochy

tam je něco o používání nelegálního SW?

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Aha leed? Dochy to za mne tak nějak rozlouskl, co říkáte? (;

Avatar uživatele
Zlatý

led

zjentek, prepáčte, mala som pocit že sa pýtate všeobecne. Príspevok som nahlásila ako závadný.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

(Nemusíte v každé větě nutně hledat její druhý, třetí a čtvrtý význam, ať už její skladba je jakákoliv. To tady opravdu není nutné. (;. (;. (;.)

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1117
Zlatý Hlada 1056
Zlatý led 1039
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 768
Zlatý arygnoc 673

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.