ptáč

Může se ryba naučit s pomocí počítače, řídit akvárium?

https://vid.me/RhS
Jestli by časem přišla na určité souvislosti s jejím chováním a pohybem vody?

Nejlepší odpověď
Banán88

hodit tam delfina tak mozna, ale tahle je zrala na infarkt …
Doplňuji:
… a to delfin uz vlastne neni ryba..

Další odpovědi
gecco

Mno…
Pokud bys rybu (spíše ryby) nechal v takovém prostředí po několik (mnoho) generací, možná ano.
Prakticky u ryb ale vyšší nervovou činnost nehledej, jde o reflexi v kontextu evoluce*) druhu, nikoli života jedince. A nebo vůli stvořitele, kdo ví?
___
*) Cituji své oblíbence: „Jsem bezvýhradným ateistou, až se bojím, že mě Pánbůh potrestá.“
;-D