martin21000

Může se psům podávat hořčík? popř. v jakém množství?

Odpovědi
anonym

Pokud má pes nedostatek hořčíku, tak mu ho přidat lze.
V kvalitních průmyslově vyráběných krmivech je však hořčík obsažen
ve vyváženém množství podle věku, zátěže a velikosti psa. Nadbytek některých látek minerálů a vitamínů je mnohdy větší problém než nedostatek a méně je někdy více.
Jestliže pes trpí nedostatkem hořčíku (hypomagnezémie) je třeba navštívit veterináře a ten po důkladném vyšetření a laboratorními testy určí, zda se jedná o tuto diagnózu a přesně určí množství a způsob podávání léků.
Nedostatek hořčíku se u psů projevuje především celkovou svalovou slabostí, třesem, špatnou koordinací pohybu, srdeční arytmií, svalovými bolestmi, změnami chování atd.
Nedostatek hořčíku může ale nastat po léčbě a lécích na cukrovku, podvýživu nebo pokud jsou psovi podávána diuretika (léčba ledvin) atd.
Jestli pes nemá podobné příznaky ani nebyl léčen na cukrovku nebo ledviny a je krmen kvalitními granulemi nebo konzervami, neměl by být důvod mu hořčík přidávat.
Pokud psovi vaříte nebo krmíte způsobem BARF nebo pokud máte pocit, že mu chcete hořčík z nějakého důvodu přidat, dopřejte ho psovi v přírodní podobě.
Hořčík je obsažen v syrovém ovoci, v syrovém vaječném žloutku, v kopřivách,
v mořských řasách.

Jimmy1999

Když si zajdeš do nějákého dobře vybaveného obchodu s potřebami pro zvířata tak ti dají takové tabletky ty se mu zamíchají do jídla a tak mu ho doplníš.