Gus_Fring

Může se při hubnutí pít polotučné mléko, které má 4,6 gramů na 100 ml?

Připadá mi to dost, tak nevím. Obvykle jsem vypil 300 ml za den.

Nejlepší odpověď
Kepler

4,6 g tuků/100 ml má snad jen neupravené mléko přímo od fialové krávy Milky, ale v obchodě jsem takové neviděl. Jinak by to bylo na hubnutí hodně a navíc by hrozilo, že by ses z toho pos…

Další odpovědi
Bobek 2

4,6 gramů na 100 ml, to není polotučné mléko, ale hodně plnotučné, napůl smetana. Polotučné má kolem dvou procent (dnes už spíš 1,5), standardní plnotučné kolem 3,5, přirozeně má kravské mléko zhruba 3,6 – 4,2 % tuku.

300 ml takto plnotučného mléka za den není zrovna hubnoucí dieta, ale taky nic, po čem by člověk ztloustnul.

marci1

Polotučné mléko obsahuje 1,5% mléčného tuku, 4,6% je při hubnutí mnoho.
„Obsah mléčného tuku v neupraveném mléce činí v průměru kolem 4 %, v konzumním tekutém mléku je jeho obsah upraven na 0,5 % (nízkotučné), 1,5 % (polotučné) a 3,5 % (plnotučné), a ve smetanách a ostatních mléčných výrobcích je obsah tuku uváděn na obalech. Mléčný tuk je tvořen převážně nasycenými mastnými kyselinami (60 – 70 %), zbytek tvoří nenasycené mastné kyseliny.“ 🙂
https://www.bez­pecnostpotravin­.cz/az/termin/76818­.aspx

Tw!st

Opět, záleží na ostatních makronutrientech které za den přijmeš z potravy.

Edison

Může, proč by nemohlo. On ti to někdo zakazuje?