může se používat višňak na bercový vřed

Odpovědi
tazatelka

Může, ale pozor, aby nebyl s peruánským balzámem, to by mohlo vyvolat alergii! Rána se musí co nejčastěji převazovat, aby se v těchto vedrech nezapařila.
Čili v lékárně požadovat ČISTÝ Višněvského balsám, bez příměsi. Je dobré také nohu vázat kompresními obvazy, ale to chce už radu lékaře, laik by mohl nadělat víc škody než užitku.
/////////////­///////////////

V žádném případě se Višňák nepoužívá na otoky! ale na rány, nehojící se a dlohotrvající. Používá se i ve špitálech.

Zdroj: http://www.zdn­.cz/clanek/pri­loha-lekarske-listy/komplexni-lecba-bercovych-vredu-124018

žolik

Višňák nejsem si jistá,poněvač je to balzám kterýse dává na otoky,lekarna to jistí.

Zdroj: žolík