Deniss

Může se pářit kralík otec a dcera? :/

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano, někdy se to dělá, není to na závadu, chovatelé to dělají, pokud mají dobrého samce, tak aby chov byl kvalitnější.

Další odpovědi
beer

Ano, páří se, ale z hlediska chovu se to nedoporučuje.

Zdroj: zkušenost

Ar

Pářít se samozřejmě může, ale předávají se tím dál „špatné“ geny a králici můžou být pak více nemocní a cholustivý atd. Chce to „novou“ krev
Doplňuji:
Každý chovatel a to čehokoli ví, že pokud se kříží, mezi sebou příbuzbní tak chov degeneruje a může být samec sebekvalitnější. Ten kdo to dělá není chovatel. I babičky věděly proč mají dojít se samicí k sousedovému samci. Nepochopím jak někdo může vůbec napsat, že se stím zkvalitní chov a už vůbec né, že to je užitečná odpověď. Možná by to chtělo malinko prostudovat základy genetiky.

arygnoc

kdyby jenom u králiků, někdy to dělaj i lidi.