Rokio

Může se pachatel dopustit pokusu o vraždu, aniž by se dopustil ublížení na zdraví ani fyzického napadení na oběti?

Pokud to možné je, můžete uvést jeden, nebo dva příklady.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jistě, jen Hitlera se pokusilo zabít nejmíň 20 lidí. Všichni měli smůlu a Hitler tím pádem věřil na „prozřetelnost“ Ti dobří lidé to zkoušeli na dálku, většinou pomocí výbušnin. Nakonec ho prozřetelnost donutila zabít se sám.

Další odpovědi
Kelt

Nevím, zda to popíšu přesně, ale také na to myslím. V jedné knížce jsem něco četl, že jakýsi chlapík přepadl lidi a svázal je. Ten svázaný mu řekl, předtím, že asi pár kilometrů po cestě je město, ale neřekl, že tam není most. Takže ten lupič jel rychle a spadl tam. Takže když někomu řeknu nějakou informaci, například jděte tam a /tam nejsou dveře ale díra) a od spadne. Nebo vezměte si to( je tam jed) a jiné.

cukrar

Ano, může. Ale to přeci sám dobře víte.

hapiky

Kepler: Jen ho „opustila“, myslím, že mnohem dřív. S jídlem roste chuť. sláva stoupá do hlavy. To už bylo asi moc i na prozřetelnost, ale fakt je, že ona prozřetelnost pomáhá do té doby, dokud toho vyvoleného potřebuje. Pak jej odkopne jako nepotřebný krám. V historii se o tom přesvědčilo mnoho vojevůdců.