Může se ořešák pohnojit vápnem aby byla pevnější skořápka?

Chrání pevná skořápka jádro proti plísni a vlhkosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Ořešák se vápnem hnojí, ale myslím, že po vápnu skořápka nebude tvrdší , spíše naopak. Ořech čerpá živiny z půdy hodně dlouhodobě.Tvrdší skořápka určitě neochrání ořech před plísní a vlhkostí.

Další odpovědi
ahold

Proti plísni je třeba opadané ořechy co nejdříve posbírat a nechat je v malé vrstvě volně důkladně vyschnout.
Jestli mají křehkou skořápku, jde pravděpodobně o druh – papírák. Mají sladké jádro, ale nejsou vhodné pro dlouhé uskladnění.

beer

V mém dětství býval na dědině ořešák královský sázen většinou poblíž hnojiště a nijak se nevápnil. Na jiných místech se na podzim vápnilo až do vzdálenosti okraje koruny a na netu jsem našel, že se dává 2kg mletého vápence na 10 m2.
Pevnost skořápky se ale řeší již výběrem vhodné odrůdy http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/odrudy-oresaku-kralovskeho-kterou-si-vybrat/ a trvanlivost plodů navíc jejich řádným dosušením (i jádro musí být suché) a vhodným skladováním, tzn. na tmavém, suchém a větratelném místě – my je skladovali na půdě, pověšené v řídkých pytlích a nezplesnivěly nik­dy.