Může se něco stát, když v zimě odjedu na 3 a půl měsíce, od ledna a vypnu v bytě úplně topení?

Jedna se o pudni byt v zahranici . Sousedum dam ale klice.

  • iv-

Doplňuji:
P.S. Mam vyzkousene , ze kdyz nejsem v byte i 3 tydny , v zime , mam tam pak 5 st.

Nejlepší odpověď
bolak

Teď máš namysli nějakou elektroniku nebo spotřebiče? Většina novější techniky je na nízké teploty stavěná, maximálně by ti mohly po návratu popraskat žárovky nebo pokud máš starší televizi nebo rádio, teslu ze 70. let :) tak než je po příjezdu zapneš, měla bys nejdřív vytopit místnost. Ony ty součástky ve starších přístrojích jsou dost nestabilní.

Jinak co se týče obvyklých věcí, tak by ti mohly uhynout kytky či jiné rostliny, pokud máš doma nějaké zviřátko které přes zimu nespí, tak tam je to celkem stoprocentní exitus.

Pokud se bojíš požáru, můžeš pro jistotu vyhodit před odjezdem jističe, akorát by byl problém, pokud bys měla něco v lednici nebo v mrazáku.
Taky bys asi měla i vypnout vodu aby ti nezamrzlo nebo nepopraskalo potrubí a zajistit aby si nenechala někde napuštěnou vodu, kdyby náhodou teplota v bytě klesla pod bod mrazu.

Můžeš se i pojistit tím, že dáš někomu důvěryhodnému klíče a poprosíš ho aby to tam chodil párkrát do týdne zkontrolovat, kdyby náhodou. To je tak asi všechno co mě prozatím napadlo.

Další odpovědi
lexx

Moc ale o tom nikde nevykládej že byt je dlouhodobě prázdný (bez dozoru) doba je zlá a nepřítel naslouchá. Jinak topný systém by měl přežít.
Spolehlivým lidem klíče můžeš svěřit pro případ nějaké havarijní události. Ale i pak vyměň zámek, nikdy nevíš kdo si udělá druhý klíč.

WeeBear

Koukám, že se tu píše o topení. Kamarád má novou půdní vestavbu ve starém bytovém domě a když poprvé na delší dobu odjel, tak mu zamrzla voda v topení (teplota v bytě se dostala pod nulu), dlouho s tím bojoval, protože odjížděl pravidelně na delší dobu a nakonec to vyřešil tak, že vodu v topení slil napůl s nemrznoucí směsí do auta. A teď si spokojeně jezdí pryč bez obav o topení.

Jinak pokud mají klíče sousedi, tak je můžeš třeba poprosit, aby jeden týden v měsíci topení zapli, je to sice ztráta financí, ale pokud můžete, tak to nemusí být na škodu.

Drap

Záleží jaké je topení. V případě že je topným mediem voda, tak bych to neriskoval. Při příchodu velkých mrazů by mohlo topení popraskat. Stačí se třeba s někým domluvit, aby při dlouhotrvajících mrazech občas byt alespoň částečně temperoval. A nebo vyměnit topné medium za nemrznoucí

Sůwa

Nestane se nic, pokud v bytě nebude teplota nižší než 0°C a to po delší dobu. Nesmí zamrznout voda v rozvodech, spotřebičích a v topení. Dej sousedům pokyn, kdyby mělo delší dobu mrznout, aby topení dali aspoň na funkci temperování ( pokud takovou funkci má )