s1066

muže se natírat hromosvod

Nejlepší odpověď
mosoj

Na funkčnost hromosvodu to mít vliv nemůže.
Je třeba mít ale na zřeteli, že se jedná o pozinkovaný materiál a běžná barva na něm držet nebude. Snad nějaký hodně starý již zaoxidovaný , ale stejně bych použil specielní barvu, nebo podklad který zajistí oxidaci zinku.

Další odpovědi
tom004

Může. Víc v odkazu.

https://www.go­ogle.cz/search?sou­rce=ig&hl=cs&rlz=&q=n%C3­%A1t%C4%9Br+hro­mosvodu&oq=n%C3%A­1t%C4%9Br+hro­mosvodu&aq=f&a­qi=&aql=&gs_l=i­google.12...444227l4527­03l0l456441l16l16l0l9l0l­0l286l1364l0j4j3l7l0.

terry

To je otázka?
Může. Proč by nemohl? Běžnou barvou.

mosoji, nemám na mysli barvu na fasádu.
Ale existují už i barvy např. magnetické apod. A podobné spoeciality by asi vhodné nebyly.

Mapel

Nátěr hromosvodu nedoporučuji.

  1. Jsou opatřeny nerezavějící ochranou a nátěr je zbytečný.
  2. Pokud je hromosvod zrezivělý, tak ho odstraňte. Je už nefunkční.
  3. Při nátěru může vzniknout izolační vrstva na SZ a pak je opět nefunkční.

Pokud natírat, tak by měl odborník přeměřit celou zemnící soustavu. Jen tak pro zajímavost málo který hromosvod odpovídá dnešním předpisům.