alojzek

Může se nakazit člověk, který má klasickou sezónní chřipku ještě navíc koronavirem Covid-19?

Odpovědi
Drap

Myslím že může. Viry se vzájemně nevylučují.

Rokio

Samozřejmě. Když máš jednu nemoc, nevylučuje se, že chytíš i druhou.

da ny

Teoreticky asi ano.
Pokud je jeho nosní sliznice „usoplená“ a sliznice obsazeny jinými koronaviry,
možná se sníží riziko nákazy COVID19. 
Je to jen „úvaha“ související s principem, proč malým dětem hrozí menší
riziko nákazy (jejich sliznice jsou obsazeny jinými koronaviry a COVID
se nemá kde usadit).