Pepa25

Může se na Ukrajině opakovat gruzínský scénář?

Pro připomenutí: Rusko podporovalo jihoosetinské separatisty a dalo jim občanství. Když se Gruzie nechala vyprovokovat k útoku na Jižní Osetii ve snaze obnovit územní celistvost, Rusko zaútočilo přímo na Gruzii včetně bombardování a námořní blokády. Více https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C3%A1lka_v_Ji%C5%BE­n%C3%AD_Oseti­i_(2008)

Odpovědi
_Bůh_

Ano, scénář na UA je obdobný jako v Gruzii, Čečně a Prigorodném.
Je evidentní, že Putin na Ukrajinu plně nezaútočí. Bude její území dlouhodobě drobit, a uvidí, ve kterých městech se mu podaří dosadit proruské vůdce (nejen díky kybernetické kampani). Zřejmě bude chtít spojit Krym a Donbas. Ve výsledku by mohl získat až 1/3 Ukrajiny.
Vznesení nepřijatelných požadavků je klasický sovětský scénář. Putin je ultimátní „sovětský poradce“. Kdo zná historii, ví, co se děje.

Kepler

Je to docela možné, snad i pravděpodobné, i když tady jde Rusku o docela jiné věci. Nechci ale být špatným prorokem, protože do ruské velmocenské politiky a do melounu nevidíš. V každém případě by ale šlo o menší zlo, než velký rusko – ukrajinský konflikt.

paul1

Těžko říct. Je možné jen doufat, že přijdou k rozumu a nezačnou zabíjet nevinné lidi, to by bylo svinstvo. Už jich tam zemřelo dost.
Netušil jsem, že je ukrajinské letectvo tak vyzbrojené:

Zdroj: https://www.id­nes.cz/technet/­vojenstvi/ukra­jina-invaze-valka-letectvo-rusko-armada-mig.A220214_205­903_vojenstvi_alv