dust8

Může se na smažené žampióny pivo, nebo alespoň birell? Neohrozí otrava z takové kombinace?

Nejlepší odpověď
annas

Vypadá, že ano., ale nehodí se k některým druhům hub.

"Dilema, zda houby zapít metlou lidstva či nikoli, se odvíjí hlavně od toho, jaké konkrétní houby si přinesete domů. Nebezpečí hrozí při požití alkoholu v kombinaci s pokrmy z hnojníku inkoustového a příbuzných druhů. V této houbě se nachází koprin, jenž brání rozkladu ethanolu v organismu, takže dochází k otravě acetaldehydem. Sklenka něčeho ostřejšího se rovněž nevyplácí na halucinogenní hou­by.

Pokud jde o běžně sbírané a lidově oblíbené kousky, tam alkohol v rozumné míře ublížit nemůže.

Třeba takové pivo je vlastně jen ku prospěchu věci. Jemná perlivost „tekutého chleba“ a přítomná chmelová hořčina může naopak popohnat a vylepšit trávení, takže vám po jídle nebude těžko. Platí to také v případě vína, tudíž si deci klidně dopřejte. Ovšem i tady je jasné, že co člověk, to originál – a záleží na každém individuálním jedinci. Důležitá je hlavně umírněnost, ostatně jako vždycky"

https://www.pros­treno.cz/krok-za-krokem/clanky/23690/Na-houby-pit-alkohol-nemuzete

"Pivo a houby vám zlepší trávení

https://www.li­dovky.cz/relax/do­bra-chut/houby-a-pivo-vam-zlepsi-traveni.A090729_134­118_dobra-chut_bat

Další odpovědi
zjentek

Houby do žaludku a chlast tedy není zrovna šťastná kombinace, to tedy rozhodně. Muže být i ŽIVOTU NEBEZPEČNÉ!!!