astor

muze se na psychiatrii slouzit po jedne sestre? i v noci? je na to zakon?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Zákon na to asi není.Záleží na tom,kolik je na oddělení personálu a jak rozhodne staniční nebo vrchní sestra.Ale asi to funguje tak,že jsou na noční sestry dvě.

Další odpovědi
Michal Kole

Ono záleží co je to za oddělení. Jestli tam jsou stabilizovaní pacienti a nehrozí nějaké „zvýšené“ riziko, že někomu „hrábně“ a oddělení je malé tak může být jedna sestra.

Když jsem byl v Psychatrické léčebně v Dobřanech na oddělení 13 (takové příjmové pro těžké duševně nemocné pacienty) tak i v noci tam bylo alespoň 5 lidí a když jsem byl na oddělení 27 tak tuším byla 1 sestra a jedna ošetřovatelka. Totéž víkend.

Když jsem byl na chirurgii tak v noci byla tuším jedna sestra.

IK

Většinou jsou kolem i jiná oddělení, takže si někoho mohou zavolat. Když se vymlouvá že je tam sama, tak jen chce dát najevo že ji vaše problémy nezajímají.
Ostatně mám pocit že na psychiatrii je vaše problémy nezajímají i ve dne a ve větším počtu personálu.
Víte že se ještě používají elektrošoky?

venkovan

V jedné této léčebně je norma 25 pacientů, dvě sestra přes den, jedna v noci.
Mimochodem, když jsou to pacienti kteří se neumí najist, musí se stále převlékat, hlídat apod., tak si myslím, že i na ty dvě sestry přes den je to pořádná pracovní nakládačka.