dkk

Může se na kolečkových bruslích jezdit i po chodníku?

Ahoj, zajímá mě jestli se může se na kolečkových bruslích jezdit i po chodníku nebo jen po vyznačených cyklostezkách. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Jirka P.

Může. Bruslař, jezdec na kolečkových lyžích, osoba vedoucí kolo i malou motorku jsou dle zákona chodci se vším všudy. Při pohybu akorát nesmí ohrozit ostatní chodce.

Pro bruslaře a kolečkové lyžaře je v zákoně ještě výjimka, že můžou na cyklostezku.

Další odpovědi
elektrikář

Na kolečkové brusle jsou dráhy v parku, a okrajový pruh na některých ulicích. Pokud srazíš na chodníku nějakou babku tak se donce života nedoplatíš. Co v té hlavě máš???

Silvershine

Jo, ale musíš jezdit stejnou rychlostí, jako chodí chodci.

Terryle

Podle předpisů se to smí, ale nedělala bych to. Je to nebezpečný pro okolí i pro tebe – chodci ti nevěří, bojí se, co uděláš a ty se bojíš jich – a tím spíš se můžete srazit a ublížit si. Že jedeš pomalu, to na tom nic nemění… prostě lidi z tebe jsou nervózní a v nervozitě můžou zareagovat naprosto nečekaně, třeba ti i skočit do cesty. Nestojí to za to, myslím.

Hykam

Chodník je od slova chodit.
Samozřejmě, že nesmíš, je to to samý jako bys jel na kole a to po chodníku také nesmíš.