Honza497

Může se na el. kytaru hrát prsty? Nebo musím použít trsátko?

Ahoj, umím dobře na akustickou kytaru, hraju hlavně tabulatury (melodie, soundtracky apod.) a uvažuji o koupi ele. kytary, ale jak hraju na akustickou kytaru už dlouho, tak ty moje prsty jsou tak srovnaný, že na levé ruce, kam položím prst, tam na pravé ruce normálně brnknu, ale pouze prstem, bez trsátka a bojím se, že na ele kytaru musím hrát s trsátkem jinak bude vydávat tupý zvuk?
Díky :)

Nejlepší odpověď
Muffz

Můžeš hrát prsty bez problému, na zvuk to nebude mít vliv. Spíš je problém, že do elektrické se „víc mlátí“ v té euforii, tak to odnáší nehty. :)

Další odpovědi
cochee

A znáš Marka Knopflera? Tak ten hraje téměř bez výjimky bez trsa. A jak hraje…

xxx3

Neexistuje žádný „zákon“, jak by se mělo správně hrát na el. kytaru. Když ti to půjde, tak můžeš hrát klidně pohrabáčem ;)

Kepler

Hra prsty na akustickou kytaru a používání trsátka jsou jen dvě různé techniky, které se odlišují i zvukem. U elektrické kytary je úplně jedno jakým způsobem se struna rozechvěje. Zvuk nevytváří struna, ale elektrický signál vznikající ve snímačích, který je dále zpracováván elektronicky do různých podob.

Hlada

Na placku i nízkolubovou sice můžeš hrát prsty, uvažuješ ale správně. Poleze z toho cosi tupého, zahuhlaného a k poslouchání to nebude. Navíc jsou to kytary o hodně tvrdší, s užším hmatníkem, na kterých musíš používat kovové struny. Otázkou je, proč chceš kupovat nástroj, který ti nevyhovuje.
Jestli potřebuješ zvuk zesílit, kup si snímač pro akustickou kytaru.

Honza497

Mně jde o to, že se vůbec netrefuju s trsátkem do strun jakých chci, takže jsem přemýšlel o tom hraní na ele. kytaru prsty, ale podle odpovědí míním, že to nepujde. Takže pokud budu chtít ele. kytaru tak se to nejdřív musím naučit pořádně s trsátkem.
O té elektroakustické kytaře jsem také přemýšlel, ale nejde mi jen o zesílení zvuku, chtěl bych si mohl navolit zvuk té kytary(nevím jak se tomu říka, prostě aby ta kytara zněla jinak , než obvykle), protože to u pouze ele. jde, tam jsou ty kolečka a tak.. :D
Díky za odpovědi, určitě pomohli

mosoj

Keplere, když zvuk nevytváří struna, tak na co tam je ? Si to pleteš se samohrajkou.

Kepler

Odpoj kytaru od elektriky a neuslyšíš skoro nic. Zvuk vzniká kmitáním struny nad snímačem. Dobrá, prvotně je to struna, ale zvuk se nezesiluje akusticky v ozvučnici.

Honza497

Dobře, díky :)