jirka F

Může se na čokoládě vyskytnout plíseň?

Vychutnával jsem si teď čokoládu a je na ní takový bílý povlak snědl jsem plesnivou čokoládu nebo ne?

Nejlepší odpověď
marci1

Ne. Čokoláda nezplesniví. 🙂
https://isott2020­.com/cs/527-can-chocolate-get-moldy.html
Čokoláda s „bílým“ povlakem není prošlá ani zkažená, pouze s ní výrobce či dopravce na cestě k vám nešetrně zacházel. Čokoláda byla zřejmě vystavena velkým teplotním změnám, a tak na povrch z čokolády vystoupily tuky. Bílý povlak je tedy spíše vadou na kráse než na chuti.
Čokoláda se ale může zkazit, může být napadena parazity, brouky, červy.

Ametyst

Varuji před německými čokoládami a čokoládovými bonbóny Schogettes. Přinesla jsem si domů moly.