Jan Kunčar

Může se na autě poškodit katalyzátor, když během jízdy dojde benzín?

Odpovědi
gecco

Ne…
Katalyzátor zničí, pokud se dovnitř dostane nespálené palivo (při chybném nastavené řídící jednotky, závadě zapalování a nebo roztahování/roz­tláčení auta) a nebo pokud motor ´žere´ příliš oleje.

anonym

Nevím jestli se poškodí katalyzátor, ale já jsem zkoušel dojet benzín úplně (zajímalo mně kolik se najede km po tom, kdy začne svítit kontrolka).Auto zastavilo, dolil jsem benzín z kanystru a vesele pokračoval dál.Takže se nic nestalo a a auto jezdí po této zkoušce už druhým rokem bez závady.