Avatar uživatele
EKSOT123

Může se mi nějaký hacker nabourat do telefonu tím, že mi opakovaně volá z různých čísel?

Probíhá to tak, že asi po půl hodině volá z 6 různých čísel a po další půlhodině opět ze všech 6 čísel. Zvonění trvá 10–15 sekund a když jsem ze začátku nevěděl, o co jde a několikrát jsem to vzal, tak se nikdo neozval a po chvilce to zavěsil. Co tím může dosáhnout?

Zajímavá 0 před 561 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Lotr2008

Kdybys měl třeba starou dobrou Nokii, tak s ní bys tohle řešit nemusel. JInak já bych si ta čísla zablokoval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
plebs

Vše je naprosto možné je potřeba znát jenom číslo oběti možno odposlech, číst SMS sledovat polohu a pod. pokud je vám známo co je SS7.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Hacker nevolá, hacker ničí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aevul

Četl a slyšel jsem už o SMS, které dokázaly zneužít chybu v SW telefonu, ale zatím ne o hovoru s podobným chováním. Nicméně to nevylučuju, princip si umím představit. Ale zatím bych byl v klidu a jen ta čísla zablokoval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Lotr2008: zablokovat číslo jde na každém telefonu, nejen na staré dobré Nokii 😉

Avatar uživatele
Lotr2008

Jí to spíš myslel tak, že pro staré telefony něco jako mobilní virus neexistuje, to je až díky těm moderním. Zablokovat číslo je obecné řešení problému pro všechny typy telefonů.

Avatar uživatele
aevul

plebs: Jak se dá systém SS7, který je v infrastruktuře operátora, napadnout zavoláním uživateli?

Avatar uživatele
Lotr2008

plebs: A kdo by to proboha dělal?!

Nový příspěvek