Fantom Nasty

může se kočka koupat?jak často?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Může, ale pokud nechce, tak se připrav na to, že zdemoluje půl koupelny, ty skončíš na aru s mnohačetným zraněním :D Ta se jen tak nedá :))

Další odpovědi
anonym

V nutných případech lze kočku vykoupat. Častější koupání se nedoporučuje, kočka je potom náchylná k ekzémům a tvorbě různých plísňových onemocnění. Zásadně se musí používat speciální šampon pro kočky, šampon pro psy je naprosto nevhodný. Kočka se musí po vyjkoupání řádně usušušit a držet několik hodin v teple.
Doplňuji:
Koupání
9. 7. 2008

Kočku nekoupejte,pokud to není vysloveně nutné.Hlavně ne malé kotě, protože by mohlo prochladnout a dostat zápal plic.Pokud má znečištěný zadeček,stačí jej omýt vlažnou vdou a dokonale osušit.Jestliže je koupel nevyhnutelná,při­pravte si všechny pomůcky:podložku do vany,speciální kočičí šampon,nádobu na oplachování a velký froté ručník.V koupelně musí být příjemně teplo.Do vany napusťte asi 10cm teplé vody.Smíchejte trochu šamponu s vodou a kočku polijte od krku směrem dolů a dozadu.Dávejte pozor,aby se voda nedostala kočce do uší a očí.Šampon vmasírujte do srsti.Hlavu umyjte jen hodně navlhčenou žínkou.Potom kočku důkladně opláchněte velkým množstvím teplé vody a zabalte ji do ručníku.Pokud to kočka snáší,vyfénujte ji.Po koupeli držte kočku v teple a pokud chodí ven,pusťte ji až druhý den.Pokud nepovažujete za nutné kočku koupat,stačí řádně vyčesávat a kartáčovat srst,občas suchým šamponem srst odmastit a znovu řádně vyčesat.

Funna

může…ale je to zbytečné, kočka se o čistotu svého kožichu (na rozdíl od psa) dokáže postarat sama a málo která se nechá vykoupat, obvykle se vody bojí…

Drap

Může, ale vůbec ji to nesvědčí. U kočky bývá problém většinou potom při sušení. Mokrá je náchylná k prochladnutí.

Ice man

Může,já jí koupi 1 za půl roku,Protože má kožich plnej prachu!

Dudu855456

No,podle plemene,většinou jak zde už uváděli se mají koupat jen v těch nejnutnějších případech.Ale,třeba Petrbalda(petrbol­da) musí člověk koupat každý týden,jelikož je holý a maz se mu nevsakuje do srsti…
Snad ti to pomohlo.