Avatar uživatele
reika

Může se keř hortenzií ořezávat?

Dobrý den. Mám zasazenou hortenzii na malé zahrádce, potřebuji ji ořezáváním udržovat v určité velikosti. Prodavačka mi při koupi řekla, že se hortenzie ořezávat nesmí, jinak prý přestanou kvést. Jaké máte zkušenosti vy? Poraďte, prosím. Díky.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 2125 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Záleží opravdu na správném ořezávání. a druhu. Já jsem jhortenzii jeden rok špatně ořezeala, nekvetla. Další rok zřejmě správně, byla ovalená květy.

Jenže před 2 roky mně uhynula, takže jsem už zapomněla, kjakým způsobem se má ořezávat.

Raději si přečtěte informace v odkazu
https://www.jak­tak.cz/jak-kdy-spravne-rezat-hortenzie.html

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Záleží i na druhu. Pokud máš hortenzii jako keř, ať už jakýkoli druh, platí zásada, že by se měla seřezávat na jaře. Můžeš zkrátit klidně o půl metru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
reika

Pro Drap = Je to velkolistá hortenzie Nikko Blue. Seřezávat se má určitě před nasazením květů – a vykvete ještě ten rok?

před 2125 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Jak se trochu rozjaří ořezat. Budeš mít spoustu květů i ten rok. Pokud nechceš, aby se ti hodně rozrostla a zabíralo spoustu místa, bude nutné seřezávat každý rok. Pokud nasadí a má spoustu květů, je dobré v době růstu také hnojit.

před 2125 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
reika

Díky. A prosím – jaké je nejlepší hnojivo? Používala jsem tekuté na modré hortenzie PROFÍK a mám květy růžové… ☹

před 2125 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek