reika

Může se keř hortenzií ořezávat?

Dobrý den. Mám zasazenou hortenzii na malé zahrádce, potřebuji ji ořezáváním udržovat v určité velikosti. Prodavačka mi při koupi řekla, že se hortenzie ořezávat nesmí, jinak prý přestanou kvést. Jaké máte zkušenosti vy? Poraďte, prosím. Díky.

Nejlepší odpověď
annas

Záleží opravdu na správném ořezávání. a druhu. Já jsem jhortenzii jeden rok špatně ořezeala, nekvetla. Další rok zřejmě správně, byla ovalená květy.

Jenže před 2 roky mně uhynula, takže jsem už zapomněla, kjakým způsobem se má ořezávat.

Raději si přečtěte informace v odkazu
https://www.jak­tak.cz/jak-kdy-spravne-rezat-hortenzie.html

Další odpovědi
Drap

Záleží i na druhu. Pokud máš hortenzii jako keř, ať už jakýkoli druh, platí zásada, že by se měla seřezávat na jaře. Můžeš zkrátit klidně o půl metru.

reika

Pro Drap = Je to velkolistá hortenzie Nikko Blue. Seřezávat se má určitě před nasazením květů – a vykvete ještě ten rok?

Drap

Jak se trochu rozjaří ořezat. Budeš mít spoustu květů i ten rok. Pokud nechceš, aby se ti hodně rozrostla a zabíralo spoustu místa, bude nutné seřezávat každý rok. Pokud nasadí a má spoustu květů, je dobré v době růstu také hnojit.

reika

Díky. A prosím – jaké je nejlepší hnojivo? Používala jsem tekuté na modré hortenzie PROFÍK a mám květy růžové… ☹