Usoman

Může se jít na odběr krve (nalačno) i v poledne, nebo se musí vždy brzy ráno?

Nejlepší odpověď
Drap

Někde to jde i v poledne. Musíš se dohodnout s lékařem. Záleží na tom jak a kdy se předávají vzorky laboratoři.

Další odpovědi
Edison

Nejen to, co píše Drap. Po probuzení již začínají probíhat v těle nějaké ty fyziologicko chemické procesy. Jde tedy o to kdy se probouzíš a jaké testy se mají realizovat.

aliendrone

Coby držitel stříbrné Jánského plakety o tom něco vím – MUSÍŠ chodit na lačno (krev nesmí mít hodně tuků a cukrů), jinak jim to „ucpává“ přístroje např. při pozdější separaci a navíc se krev nedá tak dlouho skladovat, jako když je odběr na lačno.

Ráno a ne až v poledne se chodí proto, že mnoho lidí prostě od probuzení do oběda bez jídla nevydrží, některým se dokonce dělá špatně. Také asi bude něco na tom, co píše Drap s tou laborkou. :)

Edison

Aleindrone, jasně, že Tvá zelená krev vyžaduje jiné zacházení než ta lidská. Ale je třeba brát v úvahu, že odběr za účelem darování je něco jiného, než za účelem laboratorních testů. Mimochodem… k čemu je zde, na Zemi, dobá Tvá zelená krev? Něco jako ropa, k výrobě dalších produktů, jako palovo do aut, nebo tak něco? 😉

aliendrone

Popravdě řečeno už čestné dárcovství dlouho nuceně neprovozuji (doufám, že si nemyslíš, že bych se DOBROVOLNĚ spokojil se stříbrnou medailí – 2. místo je pro sraby – to by se mne dotklo, ne-li urazilo ;) :D), nicméně jako každý cukrář chodím na pravidelné kontrolní odběry hladiny cukru a cholesterolu.

Ono je to dokonce tak, že při dárcovství to zrovna moc neřeší (znovu opakuji – už je to více jak 10 let, kdy jsem byl naposledy, jak to na transfúzkách chodí dneska nwm!), zato při kontrolním odběru, když jsem nedávno zkusil fixlovat a k večeři si u ségry dal vepřoknedlozelo v domění „že to bude v poho“, tak při kontrole týden po odběru jsem od doktora dostal pojeb a přednášku! Asi s výsledky chodí nějaký přípis nebo co, každopádně tak či tak – doporučuji to nepodceňovat.

Jinak k čemu je upírům dobrá moje překrásně zelená krav? Toť otázka, asi to bude souviset právě s barvou, třeba si dělají upíří duhu (jestli znáš ten děsnej poblijóndrink) – když k červené krvi přidají modrou, moji zelenou, tak už jim bude chybět jen fialová a žlutá do full spektra, ne? ;) :D :D

I když… oni ti upíři jsou spíš TUPÍŘI, protože jim laborka a odeslání výsledků trvá několik dní a proto musím chodit jeden den na odběry a až za týden na prohlídku. :(