DZetko

Může se jednoduše zloděj vloupat do plastových vstupních dvěří? Má výrazný smysl pořídit si bezpečnostní dveře?

Odpovědi
Edison

V zábranových systémech nejde o to, jestli je útočník překoná, ale za jak dlouho s jakou energií. Tak asi tak.

Kepler

Kritické místo je zámek, pokud ovšem dveře nemají skleněnou výplň. Přes obyčejnou fabku se zloděj dostane snadno, takže investovat do bezpečnostního zámku. Pokud bys chtěl ještě vyšší úroveň, pak zvolit dveře pancéřové.

dudu

Osazení bezpečnostních dveří je důležitou podmínkou pojistných smluv a to nejen pro případ vloupání, ale i ke krytí škod způsobených požárem.

Petr1491

Hlavně zamykat. Pouze uzavřené dveře jsou téměř jako otevřené.

Edison

Keplere, to , že nejslabším místem dveří je zámek je mýtus, který platí pokud je zámek nižší BT než dveře. Na co kvalitní zámek, když útočník dveřmi prostě projde. Jediné smysluplné řešení je mít všechno stejné BT.

Kepler

Psal jsem o nejrozšířenější obyčejné fabce. Proč by dveřma hlučně procházel, když si může tiše a elegantně odemknout? Pomocí sekyry loupí jenom amatéři a primitivové.

Edison

Účel… znáš to… Mnohdy je rychlost důležitější, než preciznost.