Meffinka

Může se jednat o podvod?

Dobrý den.
Prodávám na internetu mobil a ozval se mi přes Sbazar nějaký Němec. Četla jsem si teď pár diskuzí, kde se psalo, že pokud je text jakoby přeložený z překladače a je v něm psáno o dceři či synovi, nejspíše se jedná o podvod.
Poslal mi adresu a ptal se, kam má poslat peníze. Poslal mi je přes paypal, nicméně mi přišel email, že tedy peníze odeslány byly, ale že potřebují číslo balíku, aby byly připsány na můj účet.
Samozřejmě nic neodesílám, pokud nemám peníze na účtu. Ale zajímá mě, jestli někdo má takovouto zkušenost, abych se popřípadě nemýlila.
Děkuji moc :)

Odpovědi
Ušel ventil

Můj tip je – ano, je to podvod .

Proč si bude Němec kupovat ojetý telefon z Česka ?

Pošlete mu jestli chcete nějaké vymyšlené číslo balíku, a uvidíte co bude dál ,
ale já bych na něj nereagoval raději vůbec .

JájsemRaibek

Jestli jde o podvod nevím, ale platba přes paypal funguje jinak a nikoho balík nezajímá.
Společnosti paypal při zřízenípaypal účtu sdělíš číslo tvé karty-čímž má tedy i číslo tvého účtu. To nikomu nesděluje. Paypal účet je veden k tvému emailu. Pokud ti budu něco platit, sdělíš pouze emailovou adresu a já přes paypal zaplatím tobě, tedy Meffince a na email meffinka@něco.cz. Paypal platbu na základě jména a emailu přiřadí k tvému účtu.

Pokud tedy popisuješ, že peníze odeslal, ale potřebuje číslo balíku nebo cokoli jiného, aby paypal platbu připsal na účet, tak to pravda není a v tomto případě by se ohlo jednat o podvodné jednání.

Doporučuji zajít se všemi informacemi-emaily, platby atd. na policii a zde sdělit podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Oni to prošetří. Pokud podvodné jednání nezjistí, nic se neděje, protože podáváš trestní oznámení z podezření o podvod. Pokud zjistí podvodné jednání, zřejmě nebudeš sama a tak to vše sloučí dohromady.

autacek

A jak je z toho paypalu dostanete? Takhle to nefunguje. Je to pochopitelně celé podvod, ale zase kdyby nebyli lidé, co na to skočí, tak by se takové podvody neděly, že.