Pilot486

Může se jednat o depresi?

je mi 20 let a o víkendu jsem začal pociťovat prudké zhoršení nálady. Ležel jsem jak tělo bez duše, přemýšlel nad příčinou tohoto stavu a na nic jsme nepřišel (možná, že se to na mě teď ve škole sesypalo, ovšem nezdá se mi, že bych to nezvládal). Na povinnosti se soustředit dokážu, ovšem jakmile chvilku něco nedělám hned to na mě spadne (kontakt s nejbližšími to dokáže na chvilku spravit). Spím celkem normálně až na neobvyklé brzké probouzení. Nikdy jsem tyto stavy v takovéhle míře neměl. Deprese? nebo přechodný stav, mám vyhledat pomoc odborníka, nevím co dál. Dík.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Těžko říct, ale mnoho lidí má tyto stavy právě v tomto podzimním čase, kdy dny se krátí a ubývá sluníčka . Chce to vyrazit ven za každého počasí a trochu dát tělu zabrat a povzbudit endofriny

Další odpovědi
Damiana

Ta změna času taky na náladě nepřidá… Zkus si najít nějakého koníčka, kde vybiješ přebytečnou negativní energii a naopak doťukneš baterky tím, co tě baví. Serotonin dokáže větší divy, než aby jsi někde rozebíral svou běžnou životní situaci – škola, podzim, trochu nervy, trochu sám…
Btw – Máš holku? Láska je „na nervy“ naprosto ideální recept! 🙂

marijakes

To nejsou deprese.

anonym

Deprese to není, spíš únava (vyčerpanost). Podle mého názoru to chce vitamíny se stopovými prvky a dodat tělu energii. Musíš sám vědět nejlíp, co děláš rád a co Tě dobíjí.
Pokud se Tvůj stav nezlepší, zajdi k lékaři. Nejspíš bude třeba udělat rozbor krve a zjistit, co Ti chybí.