bolak

Může se jedna houba od druhé v košíku nakazit?

Kdybych například vzal nějakou houbu, kterou bych si nebyl jistý, dal ji do košíku k ostatním a pak zjistil že je jedovatá, můžou být znehodnoceny i ty houby co byly okolo?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak já jsem si vždy myslela, že by to mohlo jít u muchomůrky zelené, tak jsem hledala nějaký článek, zde je,,,
Muchomůrka zelená ,,,,,Pyšní se vlastně i titulem nejjedovatější houba světa! Ve 100 gramech čerstvého stavu nabízí tato houba opravdu unikátní výpis jedů. Mykotoxiny jako amanitin, faloin a faloidin (toho pro smrtelnou otravu stačí jen 0,02 g). Tento uvedený houbový jed je 10 x účinnější než kyanid a 100 x jedovatější než arzenik. K velmi těžké otravě stačí, pokud se houby jen dotkneme a pak si olízneme ruku! K otravě dochází až po několika hodinách, pokud nejste lékařsky ošetřeni, smrt nastává do 12 dnů.

http://www.ga­mepark.cz/jedo­vate_rostliny_204570­.htm

Další odpovědi
tom004

Pochybuji.Už jsem jich dost odnosil v košíku s jedlými,ty jedovaté byli na ukázku,a ještě se od nich žádná jiná „nenakazila“.Ani mně se nic nestalo,přestože jsem je při sebrání musel vzít do ruky.