Avatar uživatele
bolak

Může se jedna houba od druhé v košíku nakazit?

Kdybych například vzal nějakou houbu, kterou bych si nebyl jistý, dal ji do košíku k ostatním a pak zjistil že je jedovatá, můžou být znehodnoceny i ty houby co byly okolo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, iceT před 4559 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tak já jsem si vždy myslela, že by to mohlo jít u muchomůrky zelené, tak jsem hledala nějaký článek, zde je,,,
Muchomůrka zelená ,,,,,Pyšní se vlastně i titulem nejjedovatější houba světa! Ve 100 gramech čerstvého stavu nabízí tato houba opravdu unikátní výpis jedů. Mykotoxiny jako amanitin, faloin a faloidin (toho pro smrtelnou otravu stačí jen 0,02 g). Tento uvedený houbový jed je 10 x účinnější než kyanid a 100 x jedovatější než arzenik. K velmi těžké otravě stačí, pokud se houby jen dotkneme a pak si olízneme ruku! K otravě dochází až po několika hodinách, pokud nejste lékařsky ošetřeni, smrt nastává do 12 dnů.

http://www.ga­mepark.cz/jedo­vate_rostliny_204570­.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Pochybuji.Už jsem jich dost odnosil v košíku s jedlými,ty jedovaté byli na ukázku,a ještě se od nich žádná jiná „nenakazila“.Ani mně se nic nestalo,přestože jsem je při sebrání musel vzít do ruky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek