cepice

Může se doma chovat sovička jako mazlíček?

Mylsím nějakou malou :)

Nejlepší odpověď
anonym

U nás jsou všechny druhy sov zákonem chráněné.
Chovat je může pouze sokolník,ale obnáší to spoustu věcí. Potřebuješ papíry o legálním zjískání zvířat.
Chovat doma bez povolení zvíře z volné přírody je možno pouze za předpokladu, není-li:

Zvěří.
Ptákem.
Zvláště chráněným živočichem.
Tažným živočichem.
Nebezpečným zvířetem.
Opuštěným zvířetem.
Zákon č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů, zakazuje chovat v zajetí zvláště chráněné živočichy. V § 50 odst. 2 je stanoveno, že je zakázáno škodlivě zasahovat do přirozeného vývoje zvláště chráněných živočichů, zejména je chytat, chovat v zajetí, rušit, zraňovat nebo usmrcovat. Není dovoleno sbírat, ničit, poškozovat či přemisťovat jejich vývojová stádia nebo jimi užívaná sídla. Takže kdo si ponechá sovu pálenou, ostříže, plcha, veverku, vydru, netopýry či jiná chráněná zvířata, poruší výše zmíněný zákon a hrozí mu pokuta včetně zabavení zvířete. Výčet chráněných živočichů je stanoven vyhláškou č. 395/1992 Sb.
http://www.po­moczviratum.cz/cs/489-je-mozne-doma-chovat-volne-zijiciho-zivocicha-napr-dravce-kunu-kavku-rosnicku

Další odpovědi
gecco

Ne…

Ale pokud splníš všechny podmínky, můžeš se stát sokolníkem a chovat sovu jako sokolnického ptáka.
😉