zjentek

může se člověk předávkovat jídlem?

jídlem se zřejmě dá „přecpat“, jenže každá poživatina, kterou do sebe nacpeme, má taky i svý složení a mě by zajímalo, jestli už existuje nějaká tabulka, která by preventivně varovala před předávkováním různými potravinami, v který by mělo bejt uvedený, jaká hmotnost např. uzenýho bůčku se může bezpečně spolykat na kilo živý váhy člověka a nebo kolik můžu sežrat kravskejch žaludků a jestli je možný se takhle předávkovat držťkama, jako je tomu u bylin a bobulí?

Odpovědi
da ny

Pokud by existovala taková tabulka, nemohla by být závislá jen na kg živé váhy.
Rozhodovat by mohl věk, zdravotní stav, pohlaví, rasa apod.
Když se přecpeš hruškami, tak to střeva také nemusí vydržet… ;)

mysa1

Může, říká se tomu „přežrání“. Tabulka bude v EU brzy zavedená, každý občan nad 18 ji bude mít povinně vytetovanou na břiše.

Kyril Čouda

Ano.
http://www.pau­lczynski.cz/im­g/paulczynski­.cz/dalsi_tlus­ty_david.jpg