redy

Může se člověk postupem času změnit?

Myslím jako povahově. Ne že dneska nemá náladu, a za tejden dobrý.
Veselej se změní v bručovna. Bez důvodu.
Tak, že až mu bude třeba pade, nebude sním k vydržení? 🙂
Děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Jo jo – mění se časem každý…
😉
Někomu starosti přibývají, jinému ubyvají…
K tomu si přidej postupný pokles fyzických sil a nárůst zkušeností…
😉
Někdo se stane bručounem a jiný zase veselou kopou…
😉

Další odpovědi
annas

Jak napsal PhDr. Richard Carlson: „Okolnosti člověka neutvářejí, pouze odhalují, jaký je.“

Je to složité, protože člověka utvářejí různé vlastnosti, s tím souvisí procesy prožívání, chování, poznávání, motivace, vůle atd.

Základním rysem je charakter, – morální vlastnosti . To vše je ovlivněno temperamentem – ten je daný, nebo emocemi – ty se dají kontrolovat, ale vyžaduje to vůli, často i rozum, motivaci, poznávání atd.

Povaha je souhrn všech psychických vlastností, které jsou člověku dané. Takže jako „celek“ se nezmění, ale může své jednání ovlivnit., kontrolovat se apod.

Reezo

Člověk se nemění, jen se vyvíjí. Čím starší člověk je, tím více má zkušeností ze života. Člověk je mistr v přetvařování. Většinou nějaká šokující negativní zkušenost může změnit smýšlení dotyčného jedince. V budoucnu bude právě tato šokující negativní zkušenost spouštěčem k tomu, aby byl dotyčný bručoun.

ReHu

Bez důvodu to není.
Všechno má nějaký důvod. I to, že se někdo mění v bručouna.

marci1

Bohužel ano, stává se to. Z příjemného, sympatického člověka se stává nervózní, podrážděný člověk, který na vše „brblá“ a rodinu i ostatní lidi kolem sebe jen „otravuje“. Je jakoby nabitý „negativně“. Od takového člověka raději co nejdál. ☹

anonym

Spíš zdokonalit.

zjentek

ono to asi bude znít hodně otřele, ale jsme tím, co zrovna jíme.

anonym

Každej se mění postupem času,jen počkej až ti bude šedesát a vzpomeneš si sama na sebe,když ti bylo třeba dvacet.
OK?

redy

ReHu, ale já myslím bez důvodu. Jako postupem času, žije si furt stejně, ale každej rok na víc, mu mění povahu…
Jako že je unavenej žitím.