Zvědavý

Může se člověk bez maturity dostat na DAMU ??

nebo na jakoukoliv akademii múzických umění když má talent ?? nejvíce mě ale zajímá DAMU ??
Doplňuji:
ano ale DAMU není „opravdová“ VŠ. Je to jen vzdělávací škola pro herce. Po jejím absolvování nemáte titul Mgr. Ing. atd.. jste prostě herci

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

VŠ může studovat jen ten, co má maturitu.

Nároky na uchazeče
u uměleckých oborů talentové dispozice, psychofyzické předpoklady pro studium oboru, osobní tvůrčí schopnosti
u oborů scénografie-výtvarně řemeslné předpoklady, schopnost výtvarně-dramatického uvažování základní znalosti deskriptivní geometrie
u oboru produkce schopnost ekonomického myšlení

U všech oborů pak vzdělanost na úrovni maturity a základní orientace v divadelním a kulturním dění.

http://www.da­mu.cz/cs/pro-uchazece/zakladni-informace/obecne-informace-o-prijimacim-rizeni
Doplňuji:
Ale i dospělý člověk může dálkově nebo večerně studovat SŠ a po jejím úspěšném ukončení jít na VŠ.

Další odpovědi
Lamalam

Bez maturity nelze. DAMU je „opravdová“ VŠ s bakalářským i navazujícím magisterským studiem. Mají dokonce i doktorské studijní programy. Pokud si nejsi schopný zjistit ani tohle, tak o studiu na žádné VŠ neuvažuj, bude to pro tebe ztráta času.

Zdroj: http://www.da­mu.cz/cs/pro-uchazece/zakladni-informace/obory-studia-na-damu

JájsemRaibek

Znám chlapa co mámaturitu a běžně chodí na DAMY:DD

Emefej

DAMU je opravdová vysoká škola, na vysokou tě vezmou pouze s ukončeným středoškolským vzděláním, čili s maturitou. Čemu nerozumíš?