Rokio

Může schizofrenik pracovat v místě, kde jsou nebezpečné látky, nebo v jiných rizikových místech?

Já například v době, kdy jsem měl autismus a lehkou psychózu říznutou hypománií, jsem měl nejen přístup, ale dokonce jsem pracoval ve skladě chemikálií. Pracovalo se mi tam lépe než v pracovní hale, kde byl hluk. Jednalo se o brigádu před několika lety.

Přitom do toho skladu byl zákaz vstupu pro nepověřené zaměstnance, ale já jsem měl povolení.

poznámka: Nemám přímo schizofrenií, ale mám lehčí psychózu. Psychiatr tvrdí, že pseudohalucinace jsou projevem psychózy.

Odpovědi
Kepler

Schizofrenií je více druhů a mají různé prognózy, některé se dají i léčit. Někdy to může znamenat i omezení v práci a invalidní důchod některého stupně. V konečném důsledku nejvíc záleží na vyjádření posudkového, nebo odborného lékaře. Více zde: https://www.ro­dicka.cz/schi­zofrenie-a-invalidni-duchod/

Kelt

Ono nejde dělat závěry z těchto faktů. Má vzdělání, tak je schopný. Zvládnul testy v autoškole, bude výborný řidič. a podobně.
Tady vidíš, Rokio, že hluk zhoršuje tvé výsledky práce, proto se ho vyvaruj. Jinak nemocný neznamená neschopný a zdravý je schopný na všechno.