bolak

Může rozhodčí odpískat penaltu a následně si to zase rozmyslet?

Doplňuji:
manon: a platí to i pro penaltu? já že sem to ještě nikdy neviděl :)

A podotázka: Co když bránící hráč rozhodčímu sám nahlásí že zahrál rukou v pokutovým území, ačkoliv ji rozhodčí neviděl, bude se kopat penalta?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, kapka, lukas.zmizik, Pájo před 4180 dny Sledovat Nahlásit

Doplňuji:
Já myslím, že není důvod, aby to pro penaltu neplatilo – viz diskuse. A taky se domnívám (názor), že i v tom hypotetickém případě, že by se hráč sám přiznal k hraní rukou v pokutovém území :)) (ráda bych se toho někdy dožila), je na místě, aby rozhodčí penaltu nařídil. Proč ne?

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
BANAN93

asi jo, vím že je „míč rozhodčího“ když se upískne..... rozhodčí vládne mohl by zápas trvat i 500 minut :D

Vadí mi i že neudělaj video jako v hokeji..... ale to by mafie nemohli sázet

nemám jméno

Penaltu si rozmyslet nemůže.

Bránící hráč to rozhodčímu skro nikdy neřekne ale kdyby řek tak je to na rozhodčím. 🙂

Diskuze k otázce
kapka

Mám zkušenost jen z dětského fotbalu a tam zas až tak o moc nejde, snad jen o tu spravedlnost… 🙂 Při zápase se stalo, že jeden hráč zahrál out, sami ti kluci věděli, jak to bylo a kdo dal out, tak už se soupeř připravil na rozehrávku, jenže rozhodčí na ně začal volat, že má vykopávat ten druhej tým, ten co dal out. Kluk, co ho dal, se ještě hlásil, že ho dal on, ale nebylo to nic platný, rozhodčí to prostě rozhodl naopak. Takže se kluci podřídili a hrálo se dál. Mám to náhodou natočené na videu, tak jsme na to doma ještě koukali.

před 4180 dny Odpovědět Nahlásit
bolak

tak to pošli :) já to chci vidět

i když třeba liga mistrů je asi něco jinýho…navíc bude záležet i na tom, ve které minutě se tohle stane a na skóre, protože pokud by se to stalo nakonci utkání a bylo to 5:0, tak to klidně odvolá, protože pískne konec a jde se domu, ale na začátku, v první minutě, to by tam byl byl dalších 90 minut za vola a házeli by po něm světlice :) a kdyby to pak náhodou dopadlo remízou, nebo o gól…a co takhle kdyby zrušil svůj původní verdikt a pak by se ukázalo že to na penaltu skutečně bylo, to by byl je za většího vola, a navíc by se začalo spekulovat i o tom že je podmázlej…

možná proto se to tak často nevidí… a radši nechá špatný prvotní rozhodnutí, než aby riskoval špatnou pověst nebo dokonce disciplinárku..

kapka

Ok

před 4179 dny Odpovědět Nahlásit
manon

Rozhodčí neradi přiznávají, že se pletli. A co teprv v tak vypjatých momentech, jako je odpískaná penalta. Nevím…přemýšlím, zda už jsem to viděla…cosi mi říká, že ano…ale nemám důkaz