bolak

Může rozhodčí odpískat penaltu a následně si to zase rozmyslet?

Doplňuji:
manon: a platí to i pro penaltu? já že sem to ještě nikdy neviděl :)

A podotázka: Co když bránící hráč rozhodčímu sám nahlásí že zahrál rukou v pokutovým území, ačkoliv ji rozhodčí neviděl, bude se kopat penalta?

Nejlepší odpověď
manon

Rozhodčí smí změnit své rozhodnutí, uvědomí-li si, že je
nesprávné, a to bud' na základě vlastního uvážení, nebo na
základě sdělení asistenta rozhodčího, ale jen dokud hra
nebyla znovu zahájena.
Doplňuji:
Já myslím, že není důvod, aby to pro penaltu neplatilo – viz diskuse. A taky se domnívám (názor), že i v tom hypotetickém případě, že by se hráč sám přiznal k hraní rukou v pokutovém území :)) (ráda bych se toho někdy dožila), je na místě, aby rozhodčí penaltu nařídil. Proč ne?

Zdroj: http://plmf.wz­.cz/data/rozhod­ci.pdf

Další odpovědi
BANAN93

asi jo, vím že je „míč rozhodčího“ když se upískne..... rozhodčí vládne mohl by zápas trvat i 500 minut :D

Vadí mi i že neudělaj video jako v hokeji..... ale to by mafie nemohli sázet

nemám jméno

Penaltu si rozmyslet nemůže.

Bránící hráč to rozhodčímu skro nikdy neřekne ale kdyby řek tak je to na rozhodčím. 🙂

kapka

Mám zkušenost jen z dětského fotbalu a tam zas až tak o moc nejde, snad jen o tu spravedlnost… 🙂 Při zápase se stalo, že jeden hráč zahrál out, sami ti kluci věděli, jak to bylo a kdo dal out, tak už se soupeř připravil na rozehrávku, jenže rozhodčí na ně začal volat, že má vykopávat ten druhej tým, ten co dal out. Kluk, co ho dal, se ještě hlásil, že ho dal on, ale nebylo to nic platný, rozhodčí to prostě rozhodl naopak. Takže se kluci podřídili a hrálo se dál. Mám to náhodou natočené na videu, tak jsme na to doma ještě koukali.

bolak

tak to pošli :) já to chci vidět

i když třeba liga mistrů je asi něco jinýho…navíc bude záležet i na tom, ve které minutě se tohle stane a na skóre, protože pokud by se to stalo nakonci utkání a bylo to 5:0, tak to klidně odvolá, protože pískne konec a jde se domu, ale na začátku, v první minutě, to by tam byl byl dalších 90 minut za vola a házeli by po něm světlice :) a kdyby to pak náhodou dopadlo remízou, nebo o gól…a co takhle kdyby zrušil svůj původní verdikt a pak by se ukázalo že to na penaltu skutečně bylo, to by byl je za většího vola, a navíc by se začalo spekulovat i o tom že je podmázlej…

možná proto se to tak často nevidí… a radši nechá špatný prvotní rozhodnutí, než aby riskoval špatnou pověst nebo dokonce disciplinárku..

kapka

Ok

manon

Rozhodčí neradi přiznávají, že se pletli. A co teprv v tak vypjatých momentech, jako je odpískaná penalta. Nevím…přemýšlím, zda už jsem to viděla…cosi mi říká, že ano…ale nemám důkaz
http://www.fot­balnaplno.cz/ci­ontent/fotbal-videotest-asistent-na-care-odvolalou-penaltu1

Lucijej

Přesně tak, fungují jenom neomylní rozhodčí…

manon

http://www.spor­t.cz/fotbal/os­tatni/clanek/194071-mikolanda-hrdinou-priznal-ruku-a-rozhodci-odvolal-penaltu.html