Cvrčák

Může rostoucí vliv generace sněhových vloček (zejména ročník 2000 plus) zamávat se svobodou slova v západní společnosti?

Vliv cancel culture, strach vyjádřit svůj názor, který není v souladu s liberálním přesvědčením (manželství pro všechny, zelená politika, gender identity, otevřená migrační politika, činit cokoliv bez vědomí odpovědnosti…). Úzkostné pojetí sociálních trendů bohužel odnesli už i umělci a stává se z toho negativní precedens. Legitimizují tento postupu média?
Co je cancel culture: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kultura_ru­šen%C3%AD
Obrázek: https://pixaba­y.com/photos/can­cel-social-company-culture-5355845/
Vyjádření člena kapely Queen: https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/clanek/kyta­rista-queen-nikoho-nezajimalo-ze-freddie-neni-uplne-bily-aktiviste-nepremysli-40379409 (Novinky.cz)
Bojíte se rostoucího trendu v Česku? https://www.in­fo.cz/zpravodaj­stvi/cesko/kle­pani-na-ceskou-branu-cancel-culture (Info.cz).
Co je generace sněhových vloček: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Generace_sně­hových_vloček
Jak se tomu úspěšně bránit a uhájit své svobodní přesvědčení?

Nejlepší odpověď
aliendrone

A na které platentě normálně žiješ, když mluvíš o „může zamávat se svobodou slova“? :o

Tu DÁVNO nemáme, pokud jsme ji vůbec kdy měli. Vzpomínám ne éru „uvolnění“ (devádesátá léta – po převratu), kdy se mohlo zveřejnit ledasco, ale ani tehdy se nedalo zveřenit COKOLIV. Právě tehdy se podle mne zrodila netolerance, ale nikdo tehdy nedomyslel, kam to povede. Totiž s tím, jak se odhalovaly svinstva a zločiny bolševiků, tak nějak přišla i vlna „přehánění“ o tom, co všechno způsobili a jak „bylo špatně“. Ta u těch rozumějších přerostla v dnes již zapomenutou hlášku: „Za všechno můžou bolševici!“, která na tento trend nadsazování (Prší? Můžou za to bolševici! Píchnuls pneu? Můžou za to bolševici!) poukazovala. (BTW – mnohým to vydrželo DODNES!)

Nikoho tehdy nenapadlo (pokud vím), KAM až to může přerůst jednak, druhak většina lidí (včetně mě) tehdy měla názor, že bolševici mohou být rádi, že neviseli na lampách a že trocha „sametové perzekuce“ jim nezaškodí, aby se postavili do lajny (kecy jsou JEN kecy, nikdo komouše nevěšel ani neposílal do lágrů).

Jenže když si toho presstituti a presstitutky všimli, že toto nadsazování a přehánění je nejen tolerováno, ale dokonceš CENĚNO, tak přitvrdili. Což nakonec vedlo až k situaci, kdy jsem musel (zrovna JÁ, u kterého měli komáři HODNĚ a VELKÝCH vroubků – ta ironie!) Z DONUCENÍ uvádět věci na pravou míru (což tenkrát bylo DOST komplikované, ihned tě označili za „starou strukturu“ a už nwm, jak všelijak až k výhrůžkám smrti, pokud jsi zkritizoval „sametovou tragifrašku“ nebo vyvracel, že většina lidí za totáče „žila v zemljankách bez elektřiny a netřásla se každé ráno kolem páté, kdy k nim vlítne StB a zatkne je“).

Tehdy jsem to bláhově přičítal tomu, že lidé v reakci na minulost jsou na toto téma logicky neobjektivní a přehnaně citliví. CHYBA, CHYBA, CHYBA! Neviděl jsem (tehdy už jasné) příznaky toho co přijde. :(

Vzpomínám třeba na pořad (mimochodem VYNIKAJÍCÍ!) „Česká soda“, který s trošku hustější nadsázkou kritizoval různé tehdejší jevy a který se vysílal na ČT (tuším). DNES by takový pořad neprošel cenzurou ani náhodou. Venkoncem zkus najít na YT třeba známou parodii na prací prášek Ariel-Árijec (kdysi přinejmenším desítky videí v HD, dnes budeš rád, když najdeš jedno v neskutěčně mizerné kvalitě, ale spíš ho NENAJDEŠ – CENZORED!). NIKDO to za rasismus tehdy nepovažoval ani ve snu, každý věděl, že jde o parodii na vlezlou reklamu Ariel. A pro BLBCE, aby to i oni určitě pochopili – ta krabice byla až na ten nápis ÚPLNĚ STEJNÁ, proto v tom nikdo nemohl vidět rasismus! Tedy… pokud NECHTĚL vidět, ale o to právě jde. :(

V dnešní době, kdy jsme CÍLENĚ a SYSTEMATICKY z médií manipulováni, kdy autocenzura nabyla tak obludných rozměrů, že bolševik o tom mohl leda tak vlhce SNÍT mi přijde tragické, když můžeš vůbec napsat, že „MŮŽE zamávat se svobodou slova“. Stejně tak dobře si můžeš jít koupit vstupenku na live koncert Karla Gotta. Chjo, čeho jsem se to dožil… :( :( :(

Další odpovědi
JežíšKristus

Vámi poskytnutý odkaz uvádí, že se jedná o osoby narozené mezi lety 1995 a 2010. Jestli naší společnost řídí 11 leté děti, o tom nejsem úplně přesvědčen. Zejména mladí lidé protestují proti změně klimatu, ale dospěláci vesele navyšují produkci CO2 jak to jen jde. Toliko k vlivu sněhových vloček.

Úplně nevím, jak cancel culture souvisí se svobodou slova. Uvádíte, že má někdo strach vyjádřit názor proti manželství pro všechny, zelené politice a otevřené migraci. Ale vždyť takový názor zastávají všichni. Kdo podporuje zelenou politiku? Která země bude neutrální do roku 2030? Téměř žádná. Kdo podporuje migraci? Vždyť Trumpova opatření jsou i dodnes, i za Bidena, ponechána v platnosti. Demokrati proti nim hlasitě protestovali, a když jsou nyní u moci, tak jim zase tolik nevadí.

Svoboda slova na tom historicky nebyla nikdy lépe než dnes, když si každý může vyjádřit svůj názor na Twitteru. Případně si založit i vlastní sociální síť jako Trump, a ještě na IPO vydělat spoustu peněz. V dřívějších dobách váš hlas nebyl zdaleka tak slyšet jako dnes.

Ametyst

Nejhorší na sněhových vločkách je to, že si bestiálně přejí vymazat ze života nositele jiného názoru kliknutím na klávesnici. Neumí se ani postavit čelem oponentovi osobně.