Jan Kunčar

Může revizor požadovat osobní identifikační údaje i po cestujícím, který má platný jízdní doklad?

Nejlepší odpověď
Emefej

Řekl bych, že to nemůže požadovat po žádném cestujícím. K tomu je oprávněna pouze policie, nikoliv revizor.

Další odpovědi
anonym

Legitimovat pasažéra může „donutit" pouze policie nebo obecní strážníci.

Drap

Požadovat osobní identifikační údaje revizor může. Ovšem nemusí je dostat.