Avatar uživatele
barbara79

Může ředitel fyzicky trestat děti?

Ředitelka školy, kterou navštěvuje 9 letá dcera, pohlavkuje děti, které špatně porozuměly zadání, dále tahá za vlasy a mlátí tabulkou po hlavě.
Když jsem se ozvala, že mi tohle jednání vadí, pohrozila mi horší známkou.
Prosím na koho se obrátit v tomto případě?
Nejedná se pouze o tento problém. Ředitelka nerada komunikuje s rodiči, pokládá telefony, není sdílná, po dětech v hodině křičí a ty se nemohou soustředit, bojí se… nespočet dětí již odešlo do jiných škol, to však neřeší daný problém.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, johana 56 před 2984 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Písemná stížnost

  • ředitelce (třeba se ´chytí za nos´)
  • zřizovateli školy
  • České školní inspekci
  • ministerstvu školství

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?redy, zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Podle zákona pohlavkovat děti nesmí, je to ale velká škoda. Podle mne by stálo za úvahu znovu zavést ve školách tělesné tresty. Potom by se nestávaly takové věci, jak o třeba v uplynulých dnech, kdy žáci šikanovali učitelku.
Můžeš si stěžovat u zřizovatele školy, popřípadě u české školní inspekce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

No, v devíti letech pohlavkovat nebo tahat za vlasy…, jsou i jiné tresty než fyzické. 100× opsat školní řád, donést do školy x kg sběrného papíru…ale pokud by jednala ředitelka až tak hrubě viz gecco.

Vzpomínám, jak jsem od ředitele dostal takovou bombu po čuni, až jsem přeletěl přes lavici flopem. Za mých školní let se používaly fyzické tresty + psychické a jak vidnonononono, mi toto neuškodilo.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Podle současných kriterií by neměl, ale podle zdravého rozumu, který některým dnešním rodičům jakoby chyběl je škoda, že nemůže.
Podle zvyklostí v době mého mládí jsem se z rozhodnutí rodičů vzdělával také v hodinách náboženství. Na základní škole nám katechismus přednášel vážený pan děkan Motáček. Byl to vetchý pán a dobrák od kosti, ale přesto před začátkem každé hodiny pověřil vybraného žáčka, aby mu v zeleném plotě před školou uřízl pružnou rákosku. Dobře věděl proč tak činí, a neváhal zmíněný výchovný prostředek často i razantně použít. Žalovat pak rodičům, že jsem od pana děkana dostal výplatu rákoskou jen znamenalo, že bez dalšího posuzování následoval přídavek. Nechci se chlubit, ale jsem přesvědčen, že z většiny z nás i tak vyrostli docela slušní lidé.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

To co zde píšete je pouze váš subjektivní názor. Nelze na něj reagovat.
Nicméně za mně, škoda každé rány která padne vedle. Asi si tu horší známku zasloužíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Nemůže. Nechápu, jak taková ředitelka může být vůbec ředitelka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Danina65

Nejsem zastánce fyzického násilí, a facku považuji za ponížení jakkoli malého človíčka, ale…Nějaký ten pan katecheta výše zmiňovaný by občas nezaškodil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Stěžovat si jak píší ostatní. Možná by to při nejhorším bylo i na policii… Já bych v principu proti tělesným trestům nebyl, ale to co dělají někteří učitelé „ze staré školy“ je trochu příliš. Pokud děti už na hodinu jsou vyděšené je to špatně. Z mého pohledu je fyzický trest opodstatněný jen při vážných kázeňských přestupcích, nikoli kvůli nepochopení či zaváhání při hodině…

před 2984 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Barbakane – jeden z mým nejoblíbenějších učitelů po nás – zlobících, vrhal svazek klíčů…
Vždycky se trefil…
😉

před 2984 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosol

Třeba to byl házenkář.

před 2984 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

gecco, tak i ty svazky klíčů znám a víš, kolik dřevěných metrů bylo polámaných?

před 2984 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek