Sooger

Může ředitel firmy nakázat nošení roušek do konce roku?

Dobrý den, mohl bych se zeptat zda, když od 1. července je zrušeno nošení roušek, tak jestli zaměstnavatel nám může nařídit nošení roušek do konce roku. Jestli nemůže je nějaká webová stránka, kde se o tomhle píše? Děkuji za případné odpovědi.

Odpovědi
anonym

Samozřejmě, že může.

Od toho má zaměstnavatel nějaké platné vnitřní předpisy s jejichž aktuálním zněním zaměstnance prokazatelně seznamuje – ti obeznámení podepisují, čímž jsou vymahatelné. Resp. zaměstnanec může být propuštěn na hodinu pro jejich hrubé porušení.

Drap

Myslím, že pokud jde o bezpečnost vaši, či vašich zákazníků, myslím, že takové rozhodnutí udělat vedení firmy může.

Pepa25

jen pro pořádek: roušky od 1.7. zatím nebyly zrušeny! Bylo to jen avizováno, stále (až do odvolání platí toto: https://korona­virus.mzcr.cz/wp-content/upload­s/2020/06/Mimo%C5%99%C3%­A1dn%C3%A9-opat%C5%99en%C3%AD-%E2%80%93-no%C5%A1en%C3%AD-ochrann%C3%BDch-prost%C5%99ed­k%C5%AF-d%C3%BDchac%C3%ADch-cest-s-v%C3%BDjimkami-s-%C3%BA%C4%8Din­nost%C3%AD-od-15.-6.-2020-do-odvol%C3%A1n%C­3%AD.pdf )

anonym

Zaměstnavatel rovněž může dočasně nebo i trvale zařadit roušky mezi povinné osobní ochranné pracovní prostředky. Další možnost: existuje-li dohoda o povinném nošení roušek mezi zaměstnavatelem a případnou odborovou organizací, opět toto nařízení musí zaměstnanci strpět, pokud samozřejmě nechtějí místo kvůli tomu podat výpověď.