Petra199777

Může radiologický asistent držet pacienty při rentgenu podle zákona?

Nejlepší odpověď
Pepa25

„nespolupráce pacienta: aplikující odborník s klinickou odpovědností za praktickou část LO provede fixaci pacienta, pokud ani přes fixaci nezůstává pacient v potřebné poloze a není možné jej ani přidržet, nelze vyšetření provést“ Citace z Národní radiologické standardy 2016, čl. 4.1.6 Speciálně se pak řeší děti a přítomnost rodičů.

Z textu mi vyplývá, že primární metoda je fixace, ale je možné i „přidržení“. Lépe odpoví praktik.

Zdroj: https://www.ra­diologickyasis­tent.cz/wp-content/upload­s/2016/06/ZDRA­VOTNICTVI_02-16.pdf

Další odpovědi
Drap

Pokud je to nutné k nastavení polohy , tak určitě.

mosoj

Proč by nemohl, ale dlouho to dělat nebude.