leporela22

Může psychický problém zhoršit spánek?

Dobrý den, tohle je docela ošemetná otázka na kterou se asi nedá tak přesně odpovědět. Ale jde o to, že pracuji a spím stále stejně hodin jako dřív, ale posledních 14 dní mám více přerušovaný spánek a hlavně ráno vstávám velmi těžce, bez energie a takový vyčerpaný. přitom ještě měsíc zpátky jsem půl roku vstával v pohodě a někdy i dřív. Jde mi jen o to zda by se to nedalo nějak vystopovat, třeba mám jen nějaký problém který mi v tom brání, nebo to může být začátek něčeho většího, protože méně spánku to být nemůže, byly doby kdy jsem měl i méně a vstával jsem úplně bez problému.

Odpovědi
led

Psychický problém má veľký vplyv na kvalitu spánku. Nejde tu len o dobu zavretých očí, ale aj o vypnutie mšlienok, v spánku myseľ má odpočívať. Dlhý, ale ľahký spánok, nedokáže nahradiť krátky, ale hlboký spánok spojený s fyzickou a duševnou regeneráciou.

autacek

Ano, může. Příčinu, když tvé problémy neznáme, ti těžko řekneme.

Spánek však může být ovlivněn i počasím, větráním, kvalitou lůžka, partnerkou, psychickým rozpoložením ať již kladným, či záporným, mimocbodem i věkem.