zjentek

může psychiatr pomoci někomu, kdo zásadně odmítá medikaci?

Nejlepší odpověď
gecco

Ano – psychofarmaka nejsou ani zdaleka jednou možností léčby – záleží na potížích pacienta… A přístupu psychiatra…
😉

Další odpovědi
Emefej

Ano, psychiatr má k dispozici i další možnosti, než je pouhé podávání léků.

Agneta

Může. Vždyť se dá léčit i bez medikace. V úvahu připadají tzv. esoterické léčby, jako meditace, akupunktura, tantra, jóga atd.:D
Doplňuji:
Řekla bych, že když někdo léky odmítá, tak k tomu má i důvod, který je třeba respektovat.
Naopak někdo, komu je psychicky velmi špatně (má třeba obrovský panický strach, který ale není reálný…), tak ten bere léky „všemi deseti“, protože to asi jinak není k vydržení:D

ivzez

Jak komu.
Někomu stačí psychoanalýza a psychoterapie,
některé stavy se bez medikace neobejdou.

Dejavu se mýlí:
Psychoterapeutické školení absolvují i psychiatři.

dejavu

Záleží na tom, čím daný člověk trpí a jaký je to psychiatr. Léky odmítá hodně lidí, někdy je třeba u psychotiků léčebna, kde je cpou léky násilím v době psychózy. Pokud ten člověk netrpí psychózou a psychiatr je přesvědčen o tom, že léky potřebuje, záleží na jeho přesvědčovacích schopnostech a trpělivosti, jestli je schopen. Většinou si lidé domluvit dají. On už má zkušenost, že čím déle se nějaká nemoc neléčí, tím déle trvá, případně je schopen lidem vymluvit jejich obavy z léků a jejich vedlejších účinků ap.
Pokud to není psychotik, pak na psychoterapii je lepší psycholog, který je, na rozdíl od psychiatra, na psychoterapii školen a cvičen a léky nepředepisuje.

anonym

Exorcismus=stře­dověká léčba duševně nemocných.
Doplňuji:
Psychiatr se stává bohem,když se mu poddáš,jedině zkze něho vede cesta ke svobodě.

Mariii

Ano taky si myslím že všechno jde vždyť psychika není hmatatelná a záleží na stavu pacienta jak píše Agenta některé východní praktiky na psychiku můžou mít pozitivní vliv třeba jóga, a meditace. I když u třeba takové tantry https://candyshop-massage.cz/ je to spíš o nějakém pocitu uvolnění ale i to může někdy pomoc, já bych volila prášky až jako poslední variantu.