Svobodny

Může nemocný paradentózou jíst?

Může, prosím Vás, nemocný paradentózou (zánět dásně) jíst ?

Nejlepší odpověď
Drap

Nejenže může, ale i musí. Jinak by zemřel. Při hodně silném zánětu dásní to může být někdy i trochu bolestivé.

Další odpovědi
led

Niečim sa živiť musí. Prirodene nemalo byť to byť nič, čo by musel žuvať a hrýzť.

terry

To jako, že všichni, co trpí parodontózou nejedí? Že jako umřou hlady?
Mysli,
Jasně, že jedí, jen je potřeba se obtížím s parodontózou přizůsobit.

da ny

Jedí naprosto normálně…
Čistí správně chrup vfodnou zubní pastou, s masáží dásní, „krev, nekrev“!!!
Vhodné jsou výplachy šalvějí (i koncentrát, k zakoupení v lékárně).
Pokud jsou zuby již na „odchodu“ (silná viklavost), je vhodná měkčí nebo kašovitá strava. To jen pokud není možné sousto ukousnout a řádně rozmělnit.
Přidat více vit. C a kysané zelí.
Jinak viz. terry.....
😉