adulka5

muže prodavačka prodavat zmrzle rohliky?

v obchode jsem koupila rohliky a prodavačka mi je dala z mrazaku,ona co neproda,tak da do mrazaku a druhy den to sda do prodeje,muže si to prodavač dovolit?

Nejlepší odpověď
venkovan

Může, když to někdo koupí a nepodá podnět k prošetření.

Další odpovědi
bolak

Když bude na regálu napsáno „zmrzlé rohlíky“ tak proč by nemohla, ale dvakrát čerstvý asi nebudou, to je ti doufám jasný. Ale pokud by mi nějaká prodavačka dala takovýhle pečivo, tvrdila že je čerstvý a já bych na to přišel, tak bych asi šel nakupovat jinde. A v případě že by nebylo kde jinde, tak za rohlíky vytažený z mrazáku bych od příště platil jedině bankovkama vymáchanejma v záchodě. To už je snad lepší nakupovat pečivo v bille, tam vidíš jak to prodavačky rovnou vykládaj z pekárenskýho auta a sypou do těch velkejch otevřenejch beden. Sice 90% těch rohlíků jsou vochmataný od cigánů ale stím člověk už taknějak předem musí počítat. Navíc žloutenka aspoň nestudí.

bestanswer

Nevím, ale dovolil bych si ji ty rohlíky hodit do obličeje…

hanny 2

Dovolit si to může,je to běžná praxe,ale měly by být už rozmražené.Vždyť běžně kupujeme v supermarketech i několik měsíců zmražené pečivo – dozvěděla jsem se to teprve nedávno od jednoho mého klienta – vedoucího prodejny.Např­.vánoční vánočky se začínají péct už v září a zamrazí se – při takovém množství by se to nestihlo!Ale od srpna platí nový zákon – řádně označit pečivo čerstvé a rozmrazené.