Professional

Může přijmutí hovoru z jiné země něco stát?

Poslední dobou jsem slyšel od spoustu lidí, že jim někdo volal s předvolbou +211 aj., dokonce už i mně. Je mi jasné, že to jsou hajzlové odněkud z Afriky, kteří chtějí z blbců vytáhnout peníze. Prozvoní a vyčkávají, abychom jim zavolali zpět a tím zaplatili nemalé peníze. Taky jsem ale četl, že některým bylo naúčtováno i za pouhé přijmutí. Některé země to myslím opravdu zpoplatněné jen na přijmutí mají, ale je nějaká možnost, že by se do toho dokázali nabourat i sami, aby takový přijmutý hovor stál peníze, nebo se toho nemám bát, jestliže nikam volat nebudu?

Odpovědi
Drap

Ano, i příjmutý hovor může něco stát.

Kryšpín

Čím chytřejší telefon, tím snadněji ho lze okupovat

Dochy

Pokud se nemýlím, tak dokud máš českého operátora, jseš připojen přímo k jeho síti, běžný tarif, tak za přijmutí jakéhokoli hovoru nic neplatíš. Něco jiného by bylo pokud bys měl nějaký satelitní telefon nebo nějakou jinou specialitku.